Naše škola

        Jsme malotřídní škola, která má pouze dvě třídy se spojenými ročníky:

1. třída – 1. a 2. ročník

2. třída – 3., 4. a 5. ročník

I přes tuto na první pohled negaci dosahujeme velmi vysokých výsledků ve vzdělání.

V letošním školním roce navštěvuje školu 24 žáků. Díky těmto nízkým počtům můžeme říci, že jsme škola rodinného typu. Žáci i učitelé se velmi dobře znají, což umožňuje individuální přístup ke každému jedinci. Na rozdíl od jiných škol se u nás nevyskytují žádné sociálně patologické jevy.

Pedagogický sbor je plně kvalifikován. Tvoří ho 3 učitelky, vychovatelka školní družiny. 

        Škola disponuje dvěma třídami, počítačovou učebnou, oddělením pro školní družinu, kuchyní, jídelnou, tělocvičnou a novým školním hřištěm. Celá je vybavená novým nábytkem. Poskytuje velmi příjemné prostředí, ve kterém se žáci i učitelé dobře cítí.

Rovněž po technické stránce je velmi dobře vybavená. V každé třídě je interaktivní tabule. Tabule jsou napojené na internet, obsahují výukové programy a tím umožňují výuku na té nejvyšší úrovni.

        Velkou předností je nejen vynikající domácí strava, kterou zajišťuje naše školní jídelna, ale také častý pobyt dětí venku během vyučování i v odpoledním čase školní družiny.

 

Projekty

Škola je zapojena do projektů financovaných z prostředků Evropské unie:

Staré Hamry - Šablony I

Doučování žáků škol

Jazykové vzdělávání bez bariér

Šablony pro ZŠ I

Šablony pro ZŠ II

Šablony pro ZŠ III 

Digitalizujeme školu

Aktuality

 • Den maminek

  16.5.2024

  Dsc_0069w2

  V pátek 10. května jsme si pro naše maminky připravili spoustu překvapení. K jejich svátku jsme zazpívali písničky, přednesli básničky a také zatančili. Potom jsme zahráli pohádku O dvou tovaryších, ve které vyhrála láska a upřímné srdce nad zlem a chamtivostí.  Na závěr jsme maminkám rozdali kytičky a vlastnoručně upečená linecká srdce. A nejen to, nejsladší byly stejně naše pusinky a vřelá objetí. Obec připravila výborné pohoštění a letošní novinkou byl i zábavný fotokoutek. Děkujeme všem, užili jsme si to...

 • Zápis do 1.ročníku

  25.4.2024

  20240424_135500w

  Včera proběhl zápis do 1. ročníku, kdy nám budoucí školáčci předvedli, co všechno už umí. Zapsáno bylo celkem 5 dětí. 

 • Cestování v čase III

  16.4.2024

  Img-20240411-wa0000w

  V dubnu jsme si s dětmi připomněli 112. výročí od potopení Titaniku. Děti se dozvěděly spoustu informací, které se pojí s touto událostí. Samy si následně vypracovávaly otázky související s tématem a také si postavily model této lodi.

 • Den otevřených dveří

  11.4.2024

  20240409_084212w

  V úterý 9.4.2024 jsme otevřeli dveře školy nejen pro všechny předškoláky a rodiče všech dětí, ale i pro okolní veřejnost. Mohli se podívat, co se v naší škole změnilo a také jsme je pozvali do výuky k nejmenším dětem. Ty rády ukázaly, co se nového naučily a kolik toho už ve svém školním životě zvládly. Všem zúčastněným maminkám děkujeme za návštěvu a věříme, že příští rok se nás setká více.

 • Vítáme jaro!

  29.3.2024

  20240327_082136w3

  Poslední školní den před Velikonocemi jsme s dětmi přivítali jaro. Krásně jsme si ozdobili Morenu, se kterou jsme se u potoka, během tradičního rituálu, rozloučili s nadvládou zimy. Poté jsme si udělali delší procházku po Starých Hamrech. Nakonec jsme tento den ukončili výborným obědem.

 • STEM

  14.3.2024

  20240207_140655w2

  Objevujeme STEM! Jedná se o koncept zaměřený na čtyři obory – přírodní vědy (Science), technologie (Technology), techniku (Engineering) a matematiku (Mathematics).
   
  Tato koncepce cílí na řešení výzev reálného světa a klade důraz na kritické a kreativní myšlení. K výuce se často používají různé pomůcky, které mají v samotných studentech vzbudit o zmíněné čtyři obory zájem. Jednou z oblíbených učebních pomůcek jsou například kostky od společnosti LEGO®.

  Nám letos Ježíšek nadělil několik druhů těchto Lego Education stavebnic a my se různými experimenty snažili dostat objekty do pohybu pouze pomocí síly, gravitace a mechanického pohybu. A nebyl to jednoduchý úkol.

 • Dětský karneval

  14.2.2024

  Dsc_0044w

  Poslední den před jarními prázdninami škola pořádala karneval. Všechny děti přišly v nejrůznějších maskách a náramně si užily odpolední program. V tombole pak mohly vyhrát spoustu hezkých cen. Akce se moc povedla a děti si odpoledne náramně užily.

 • Cestování v čase II

  2.2.2024

  Img-20240201-wa0007w

  Opět jsme se s dětmi vydali do minulosti – tentokrát do období starověkého Říma. Dějiny Římské říše jsou velmi obsáhlé a složité, proto jsme se zaměřili na věci a události, které jsou pro děti pochopitelné a poutavé. Děti se dozvěděly o legendě o Remulovi a Removi. Četli jsme si o výbuchu sopky Vesuv a následné katastrofě v Pompejích. Povídali jsme si o římských legiích a gladiátorech. Děti si samy poskládaly 3d model Kolosea. Mohly tak názorně vidět, jak tato největší aréna vypadala. Dále jsme se seznámili s římskými číslicemi, které si děti zkoušely převádět na arabské a naopak. Nakonec všichni museli ve skupinách plnit úkoly a odpovídat na otázky. Dětem se téma moc líbilo, neboť si odnesly spoustu nových a zajímavých informací.

 • Interaktivní přednáška

  2.2.2024

  20240131_090615w

  V den vysvědčení naši školu navštívil pan Havelka, který je odborníkem v mineralogii. Přinesl nám ukázat spoustu zajímavých kamenů všech barev. Dětem podal zajímavý a názorný výklad o tom, jak se vytváří a přeměňují nerosty a horniny. Jak je poznáme, z čeho jsou složené a kde je nalezneme. Dětem se naučná přednáška moc líbila. Pan Havelka vše podal tak, aby výklad zaujal všechny děti – i ty nejmenší.

 • Mlsáme zdravě

  1.2.2024

  Img-20240131-wa0028

  V rámci projektu Mléko do škol jsme obdrželi ochutnávkový koš s mléčnými výrobky, které si děti samy ochutily ovocem, křupínky, skořicí a dalšími dobrotami. Dětem moc svačinka chutnala!

 • Vánoční den

  29.12.2023

  Img-20231222-wa0005w

   Poslední den školy před vánočními prázdninami jsme s dětmi tradičně navštívili les, abychom nakrmili lesní zvířátka nejrůznějšími dobrůtkami. Ve škole si pak všechny děti vyrobily krásné svícny, které se všem moc povedly. Nakonec i k nám do školy dorazil Ježíšek, který donesl spoustu dárečků. Děti z nich měly velkou radost. Všechny dárečky zůstaly ve škole, neboť jsou to učební pomůcky a hry, které využijeme ve výuce nebo si s nimi budou děti hrát ve školní družině.

 • Cestování v čase

  18.12.2023

  Img-20231214-wa0007

  Na přání dětí jsme se vrátili o několik tisíc let zpátky – do dob starověkého Egypta. S dětmi jsme si povídali o pyramidách, nejznámějších památkách a o nejvýznamnějších faraonech. Četli jsme si, proč byl pro Egypťany důležitý posmrtný život a jak probíhala mumifikace. Seznámili jsme se také s egyptským písmem. Děti poté dostaly slova napsaná v hieroglyfech a ty musely přeložit. Udělali jsme si také model čelenky, pyramidy a sarkofágu. Nakonec si samy vytvořily mumii. Projektový den se moc povedl. Všichni společně se aktivně zapojili, pracovali, přemýšleli a tvořili.

 • Rozsvícení vánočního stromu

  4.12.2023

  Img-20231203-wa0002

  V sobotu 2.12. 2023 jsme se sešli u vánočního betlému, abychom si svým zpěvem tradičních českých koled připomněli narození Ježíška a popřáli všem krásné vánoční svátky!

 • Lampionový průvod

  22.11.2023

  Img-20231111-wa0007u

  11. listopadu se některé naše děti zúčastnily lampionového průvodu a v kostele sv. Jindřicha zazpívaly píseň o sv. Martinovi.

  Všem zúčastněným dětem děkujeme.

 • Záložky do knihy

  22.11.2023

  20231023_134030w

  V říjnu se naše škola zúčastnila česko-slovenského projektu s názvem Záložka do knih spojuje školy. Naší partnerskou školou se stala Základní škola Igram na Slovensku. Děti v rámci projektového dne vytvářely záložky, které byly inspirovány pohádkami. Zároveň jsme si povídali o příbuzenských vztazích, které máme na Slovensku, pouštěli si slovenské písničky a pohádky, ze kterých jsme si překládali některá slova. Děti zjistily, že slovenské řeči vcelku rozumí, ale nedokáží slovensky mluvit.